Nabídka pro zájemce o sdílené bydlení - Podlešanský mlýn

01.08.2015 08:59

V blízkosti Týnce nad Sázavou u obce Lešany se v malebném zákoutí Dolního Posázaví nachází soubor staveb a pozemků Podlešanský mlýn. Jeho majitel, p. Jan Kuba, nabízí toto místo jako ideální zázemí vhodné pro sdílené bydlení (k dispozici je novostavba na místě bývalé mlýnice se samostatnými pokoji a společně sdíleným zázemím):

 

„Zájemcům o nekonzumní způsob života nabízím účast v projektu nově zakládané komunity Podlešanský mlýn. Jedná se o vytvoření komunity pro bydlení a život v bývalé mlýnské usedlosti s bohatou historií, 30 km jižně od Prahy, v krásném Dolním Posázaví - kolébce trampingu v českých zemích, v místě, které je dostupné okouzlující tratí legendárního Posázavského pacifiku.

 

Nabízím:
K dispozici je zcela nový dům na místě bývalé mlýnice, o 5 ložnicích (4x dvojlůžko, 1x trojlůžko), velká společenská místnost s krásným dřevěným stropem, 4x WC, 2x koupelna (3x sprcha, 1x vana), zařízená kuchyně, sklepní prostory (1x velká místnost v suterénu, 1x starý kamenný sklípek s klenutým stropem).
K dispozici jsou též velké pozemky s možností pěstování ovoce, zeleniny, chovu zvířat, vybudování jezírka a chovu ryb, též možnost zbudování sportoviště, hřiště apod.

Dále je možno využít zadní část pozemku pro umístění několika maringotek pro zájemce, kteří mají svá mobilní obydlí. Vše v souladu s územním plánem obce, pod kterou usedlost spadá.

Požaduji:
Vzhledem k tomu, že se v ČR jedná vlastně o unikátní projekt, požaduji od zájemců serióznost, trestnou bezúhonnost, přátelské vystupování, pracovitost, schopnost a ochotu podřídit se kolektivu a nastaveným pravidlům. Lidé s entuziasmem, uměleckými sklony a schopnostmi tvořit vítáni, stejně jako jedinci se zkušenostmi v zemědělství a stavebnictví, zejména tesaři.

Alespoň minimální vlastní příjmy jsou podmínkou pro udržitelnost projektu, vzhledem k nutnosti placení příspěvků na bydlení (provoz není zdarma - hypotéka, energie, opravy apod.)…“

 

Podrobnější informace naleznete na Facebooku nebo kontaktuje přímo p. Kubu na emailu: jan.kuba@podlesanskymlyn.cz.