12.3.2011 - Jednodenní workshop o cohousing Těšíkovská bydlina v Olomouci

20.04.2011 12:58

Kdy: v sobotu 12. 03. 2011 od 10:00 do 18:00 hodin

Kde: rodinné centrum Olivka, třída 17. listopadu 50, Olomouc

Přednášející: Ivana Hlobilová, Veronika Bešťáková, Anita Michajluková

Vstupné: 500,- Kč/osobu

Náplň workshopu: Cohousing - teoretický úvod, existující cohousingy s promítáním fotografií, proces vzniku a budování cohousingu (vyzkoušený postup z jiných zemí), zákonitosti skupinového dění, přirozený vývoj během procesu vzniku cohousingu (přibírání nových členů, odcházení, hledání členů, způsob příjímání rozhodnutí), praktická zážitková cvičení (definování klíčových hodnot, proces rozhodování, řešení konfliktů), představy o architektonickém řešení cohousingu, otázky a odpovědi.

Workshop poskytne zajímavé informace jak přímým zájemcùm o bydlení ve vznikající Těšíkovské Bydlině, tak zájemcùm, kteří tento způsob bydlení teprve zvažují a hledají více informací o tom, jak princip cohousingu funguje.

Info o lokalitě Těšíkovská Bydlina: Jedná se o pozemky v katastru obce Těšíkov o rozloze cca 7 hektarù. Lokalita je vzdálena 10km od mìsta Šternberk a 25km od Olomouce. Nadmořská výška 500 m.n.m. Místo je zasazeno do lesa v údolí protékající říčky Trusovky. V současné době je zde 1 velká stavba bývalého tábora upravená pro rodinné bydlení a pořádání seminářů, 2 chaty, 1 stáj. Pozemky se používají jako pastviny pro koně, ovce a kozy.

Kontaktní osoba: Marek Víťazka - mobil 603 445 687, email: tesikov/zavináč/volny.cz Pozn.: Kapacita prostoru Workshopu je omezená na max. 20 lidí.

Workshop je pořádán ve spolupráci s občanským sdružením OLIVY o.s.