DISKUZNÍ FÓRUM

Sháníme parťáky na bydlení u Prahy

Lenka Strachovská | 21.11.2017

Ahoj, sháníme milé lidi na realizaci menšího cohousingu (sousedství 2 nebo více rodin) nejspíš v okolí Prahy, u vlaku. Naše idea je rodinný domek pro každou rodinu (nebo patro v případě koupě vícegeneračního domu) plus sdílená zahrada a/nebo další prostor. Něco o nás: jsme pár se dvěma malými dětmi 1 a 5 let, já jsem lektorka francouzštiny a překladatelka, manžel projektový manažer v IT. Věnujeme se osobnímu rozvoji, rádi cestujeme, já jezdím na koni a manžel dělá triatlon. Obě děti jsou velmi společenské a starší dcera je z myšlenky rozšíření smečky nadšená :-)

Rádi se sejdeme s dalšími pozitivně naladěnými lidmi, abychom probrali své představy nebo se jen inspirovali. Možná bychom se nebránili ani přesunu do úplně jiného města.

Lenka, Honza, Linda a Matěj
kontakt: strachovska@gmail.com

Cohousing Kladno, Rakovník

Petr | 12.10.2017

Hledáme zájemce o komunitní bydlení v okolí Kladna nebo Rakovníka. Jakékoliv dotazy na tel.:777 213 580.
Šlo by o nový projekt. Vše záleží na našich společně dohodnutých představách. Máme v tomto směru zkušeného architekta, který se cohousingem zabývá. Díky Petr Kladno

Hledáme zájemce o komunitní bydlení v jižních Čechách

Magdalena Schafferová | 21.08.2017

Dobrý den,

s manželem jsme se před pár měsíci vrátili z Nového Zélandu, kde jsme několik dní žili v komunitě Absurdistaan. Velmi se nám takový styl života zalíbil a chtěli bychom nějakou komunitu založit i v jižních Čechách. Případní zájemci by měli mít rádi přírodu, nekouřit a nebýt moc "ezoteričtí". Kdybyste o někom věděli, napište nám prosím na schafferova.magdalena@gmail.com.

Děkujeme za jakékoliv tipy.
Magda Schafferová

Senior cohousing

Petra | 17.02.2016

Dobrý den
Zajímalo by mne, jestli bych od vás mohla získat více informací o českém senior cohousingu. Píši bakalářskou práci na téma Alternativní formy společného bydlení seniorů a podpora tohoto bydlení v České republice a ráda bych vás měla uvedené jako zdroj. Proto bych uvítala možnou spolupráci ohledně detailnějších informací o této formě cohousingu. Zajímalo by mne i jestli budete v dohledné době provádět přednášku na téma senior cohousing, cohousing 50+.

Cohousing a mladý člověk s postižením

Michaela | 11.01.2016

Dobrý den, můj 26tiletý syn s mentálním postižením touží po bydlení v Praze s vrstevníky, studenty, mladými lidmi. Chodí do práce, má svůj program,, starají se o něj asistenti. Ale chce si s někým popovídat, zasmát se, společně pustit film nebo muziku.Slyšela jsem o takovém bydlení ve Francii u známých. Od té doby pátrám. Neznáte někoho, kdo by do toho šel? podzimepodzime@seznam.cz

forming groups for cohousing

Annemarie | 16.03.2015


Hello!

In Belgium (were i'm from) there is a website with demands and offers, organized by region, for co-housing. Does something like this exists in Czech Republic as well? Thanks for you answer!

Re: forming groups for cohousing

Veronika Bešťáková | 16.03.2015

Hello Annemarie,
NO, there is no special website nor facebook page about demands/offers for cohousing in the Czech Republic.
But, all demands or offers we could publish here.

Re: Re: forming groups for cohousing

Annemarie | 18.03.2015

that would be very nice!

Re: Re: Re: forming groups for cohousing

Veronika Bešťáková | 20.03.2015

Annemarie, could you put a link here please?

Re: Re: Re: Re: forming groups for cohousing

Annemarie | 28.03.2015

http://samenhuizen.be

if you want i can help translating !

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek